Menu

Cart

Content

Breadcrumb

Zjištění spotřeby rolí tapet

 • Stáhněte si návod v PDF -->> Zjišťování spotřeby rolí tapet
 • Při výpočtu spotřeby nestačí jednoduše spočítat velikost tapetované plochy jako u malování, jelikož je dán evropský rozměr role 10,05 m x 0,53 m, takže při normální výšce místrnosti vycházejí většinou jen tři pruhy. Vzorované tapety často mají raport, který představuje přostřih navíc.
 • Podle druhu raportu můžeme zařadit prostřih více či méně do kalkulace výpočtu. Tapety bez sesazování vzoru se lepí bez ohledu na vzor a stříhají se jednoduše plynule. Nevzniká tak prakticky žádný odpad. Při přímém sesazování se vzory na všech pruzích prokládají ve stejné výšce. Pruhy se při stříhání udržují vzájemně tak, aby motivy ležely na sobě. Prostřih je přinejmenším u malého raportu relativně malý. Pokud se má lepit s přesazením, vzniká mezi pruhy posunutí vzoru, toto posunutí se udává společně s raportem na etiketě na roli. Údaj 64/32 tak znamená opakování vzoru po 64 cm a posunutí motivu mezi levým a pravým krajem tapety 32 cm. Maximální prostřih může být tedy v krajním případě tak velký jako raport.

  Pokud má místnost výklenky, šikmé stěny nebo arkýře, musí se takové detaily do výpočtu dodatečně zahrnout. Plochy oken a dveří se neodečítají, ale připočítávají, analogicky podle metody, kterou předepisuje VOB pro rozpočet malířských prací.

  Přesná spotřeba rolí se tedy může nakonec zjistit jen přímo v objektu nebo podle stavebního výkresu.

  K hrubému odhadu počtu rolí je možno použít jednoduchý vzorec:

  POČET = VÝŠKA x OBVOD MÍSTNOSTI / 5

  Tento vzorec samozřejmě platí jen pro normované euro-role v rozměru 10,05 x 0,53 m, označené podle DIN EN 233. Importované zboží, bordury, speciální tapety jako tapety kovové nebo z přírodních materiálů nebo i tapety, které se používají ve velkých objedtech, mají někdy jiný rozměr.

   

 •  
 •  Kontrola dodaných tapet

 • Mělo by být samozřejmostí, že zboží, které nakoupíme také zkontrolujeme. V pracovním zápalu se však může vždy něco přehlédnout. Pokud nemají dodané tapety stejné výrobní číslo, pocházejí z různých výrobních sérií a mohou mít barevné a strukturní odchylky. Také doobjednání je z tohoto důvodu problematické, totéž výrobní číslo již často nemusí být na skladě. 

  V tomto případě se role mění v rohu místnosti. Rozdílným dopadem světla rozdíly většinou zmizí.

  K namátkové kontrole shody barevných odstínů je vhodná takzvaná "vějířová zkouška". Role tapet se vyrolují na délku stolu a položí se věřířově přes sebe.
Ranking English Bookmakers Artbetting.net
Ламперия от ЕМСИЕН-3

TAPETY Slunce

IČO : 02194741

Jana Jindrová

Bryksova 775

Praha 9 198 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V e-shopu tapety-slunce.cz můžete zakoupit moderní TAPETY všeho druhu- VLIESOVÉ TAPETY - omyvatelné VINYLOVÉ TAPETY, PAPÍROVÉ TAPETY, FOTOTAPETY A různé DEKORACE. 

Дюшеме от emsien3.com

Log In or Register